زمان شروع پرداخت اقساط وام جهش مسکن

18 دسامبر 2021
0 دیدگاه
زمان پرداخت وام جهش مسکن

عضو هیات مدیره بانک مسکن درباره نحوه بازپرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن، گفتند: قرار شد تا وزارت راه و شهرسازی در طرح نهضت ملی مسکن با تمهیداتی که در نظر گرفته اند ، نرخ سود اقشار کم‌درآمد و متوسط را از طریق یارانه‌ای که مابه‌التفاوت آن را صندوق ملی مسکن می‌پردازد، تامین کنند.از این طریق اقشار کم‌درآمد و متوسط توان بازپرداخت تسهیلات را میتوانند داشته باشند.زمان شروع پرداخت اقساط وام جهش مسکن به این صورت است.

وی گفت : نیازی نیست که بازپرداخت اقساط تسهیلات را داشته باشند، افزود: افرادی که هم اکنون در نهضت ملی مسکن ثبت‌نام می‌کنند، نیازی به پرداخت اقساط نخواهند داشت و باید بعد از ساخته شدن واحدهای مسکونی خود که به طور معمول سه سال است، بازپرداخت اقساط را آغاز کنند.

همچنین علمداری گفت : وزارت راه و شهرسازی برای اقشار کم‌درآمد و نیازمند حمایت، پیگیر است تا تمهیدات ویژه‌ای بیندیشد تا این افراد از پرداخت تسهیلات مستثنی شوند و شرایط بهتری برای آنها در زمینه تامین مسکن، فراهم شود.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه پیش تر گفته بود : یکی از ویژگی‌های طرح جدید مسکنی (نهضت ملی مسکن) این است که رقم تسهیلات و یارانه سود آن برای همه گروه‌ها ثابت نیست و به طور کامل منعطف است؛ هم عدد تسهیلات و هم یارانه‌ای که به عنوان نرخ سود آن از سوی صندوق ملی مسکن تأمین می‌شود، به طورکامل بر اساس درآمد خانوار متفاوت خواهد بود تا دهک‌های هدف بتوانند خانه دار شوند؛ تمرکز ویژه ای هم برای خانواده‌های کم درآمد در نظر گرفته شده تا این گروه‌ها نیز بتوانند خانه دار شوند.

منبع : ایرنا


بنظر شما آیا در آذر ماه 1400 بازار مسکن به چه صورت بوده است ، درصورت تمایل می توانید اخبار روز مسکن در سایت مسکن شهیر مطالعه کنید.

ارسال دیدگاه