شهرک جعفریه کجاست؟

5 نوامبر 2021
0 دیدگاه
شهرک جعفریه اندیشه

شهرک جعفریه یکی از روستاهای از شهرستان شهریار می باشد که جزء استان تهران است،در این شهرک بیشتر زمین ها و باغ های بزرگ تشکیل شده است ، که اکثر خانه ها و ویلایی های سمت ملارد و سراسیاب که به این شهرک نزدیک است قولنامه ای بوده و تعدادی دارای سند ساده می باشد. سمت غربی این شهرک اندیشه توسط کانال جدا شده است که زیر نظر فرمانداری شهرستان ملارد می باشد و تا سالها قبل شهرداری شهرک جعفریه به این شهرک رسیدگی نمیکرد تا زمانی که شهرداری ملارد اقداماتی برای شهرک جعفریه اندیشه انجام داد

طی این سالها هنوز هم نظافت و آموزش های فرهنگی این شهرک بسیار ضعیف است و به دلیل نزدیم بودن به ملارد و اکثریت برای رفاه خانواده و دیگر امکانات به ملارد تردد داشتند.

بعد از مدتها اقدامات در این شهرک که انجام شده است از جمله جایگاه آتش نشانی ،گسترش درمانگاه و کلانتری در این شهرک باعث رشد آن شده است .

شهرک جعفریه اندیشه

این شهرک از سمت شرق به فاز یک اندیشه و شهرک مریم اندیشه نزدیک که سبب شده است ساکنین شهرک جعفریه به شهرک مریم تردد داشته باشند ،و به همین دلیل شهرک جعغریه اندیشه هم گفته می شود. درسته به مرور زمان شهرک های صنعتی زیادی از سمت ملارد ویلای جنوبی و شمالی ساخته شده ولی مسکونی بودن و خانه های ویلایی این شهرک با ارزش تر به شمار آمده است.

شهرک تازه تاسیس آ.س.پ ملارد

شهرک مسکونی 2000واحدی که نزدیک شهرکجعفریه و چهار راه ملارد قرار دارد یک شهرک نوپا می باشد که به عنوان ساختمان های مهر هم شناخته شده است .به عنوان شهرک مسکونی شهریار که شامل 100 بلوک 20 واحدی که با استاندارهای شهرداری و ساختمان سازی ساخته شده است که می توان به عنوان پروژه مسکن مهر هم در نظر گرفت . هر بلوک این مجموعه دارای 6 طبقع که دارای آسانسور و پارکینگ مسقف می باشد.همچنین فضای آموزش، فرهنگی ، درمانی ، ورزشی ، مذهبی (مسجد) در داخل شهرک برای رفاه حال ساکنین در حال ساخت می باشد همچنین نمای ساختمان ها به صورت سیمان می باشد

اگر میخواهید بدانید که شهرک های اطراف شهریار و اندیشه به چه صورت هستند حتما مقاله های شهرک های اندیشه مطالعه نمایید.

ارسال دیدگاه