نکاتی در تنظیم قرارداد های فروش

17 اکتبر 2022
0 دیدگاه

نکات مهمی که در خرید و فروش ملک در تهران و تنظیم قرار دادهای فروش و اجاره ملک در اندیشه و سایر شهرهای تهران حائز اهمیت است را به طور خلاصه به آن می پردازیم :

1-متن قرار داد : متن قرار داد ملکی را با دقت بخوانید و بنویسید و به متقاصیان خرید و فروش و یا اجاره ملک در اندیشه نشان دهید و به آنها بگویید که متن عوض نمیشود تا بتوانید اعتماد مشتری را به خود جلب کنید

2-مندرجات در قرارداد : باید صحیح و روان باشد و جای هیچگونه ابهامی در متن قرار داد ملکی وجود نداشته باشد .

3-خط خوردگی: سعی کنید خط خوردگی نداشته باشید و بسیار خوش خط و خوانا نوشته باشید

4-نقطه چین : در زمان نوشتن قرار دادها در قسمت نقطه چین موارد را پر کنید و در غیر این صورت خط بکشید تا سو تفاهم و یا ابهامی وجود نداشته باشد.

5-سند رسمی : از موارد مهمی که ملک سند دار در اندیشه د ارد این موضوع که اگر ملک سند رسمی دارد حتما در قسمت فروشنده قید نمایید و اگر ملک در انحصار ووراثت می باشد حتما مشخصات وراث را قید کنید ودر زمان تنظیم سند رسمی ارائه گواهی نامه واریز مالیات بر ارث ضروری می باشد و تعداد مالکان و میزان سهم آنها دقیقا مشخص شود .

6-واحد شمارش :برای آپارتمان و باغ و باغچه و مغازه فرق دارد که به آپارتمان 1دستگاه و خانه ویلایی و مغازه یک باب و باغ و باغچه قطعه گفته می شود .

7-پلاک ثبتی : حتما پلاک ثبتی ملک شامل خیابان فرعی و اصلی و شمار قطعه و منطقه دقیق ثبت شود

8- مساحت : حتما مساحت و براساس سند مالکیت قید شود .

9-نشانی ملک : آدرس دقیق ملک در اندیشه باید در قرار داد ثبت گردد و قیمت به صورت مقطوع و دقیق به عدد و حروف و ریال و تومان مشخص شود .

10-چک: اگر چک در قرار داد باشد حتما باید درج گردد.

11-وام :اگر ملک دارای وام می باشد حتما باید مبلغ اصلی وام و تعداد اقساط و مانده قسط در آن درج گردد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد شغل مشاور املاک دانستنی های ملکی را مطالعه نمایید.

ارسال دیدگاه