کدام فاز شهر اندیشه بهتر است؟

25 جولای 2021
1 دیدگاه
خیابان های فاز3

این سوال شاید برای خیلی از کسانی که در نقاط مختلف ایران زندگی میکنن و فقط اسم شهر اندیشه رو شنیدن پیش بیاد و در جواب این دوستان باید بگم که اندیشه کرج شهری است که با هر سلیقه ای و مناسب هر شخص براساس بودجه و امکاناتش هر یک از فاز های اندیشه شهریار را انتخاب کند .
تمامی فازها خاصیت خاص خودشون رو دارن و هرکسی با هر سلیقه ای باشه تو شهر اندیشه میتونه خونه مناسب با سلیقه خودش رو پیدا بکنه

برای اینکه بتوانیم جواب این سوال که کدام فاز شهر اندیشه بهتر است را بدهیم باید ادامه مقاله را با ما همراه باشید

✔️معرفی مختصر از تمامی فازهای اندیشه

فازیک اندیشه

جنوبی ترین و شلوغ ترین فاز اندیشه که مرکزیت تجاری دارد و تمامی مردم از بقیه فازها برای خرید و بازار گردی این فاز از اندیشه شهریار را انتخاب میکنند.فاز 1 اندیشه به دلیل بافت قدیمی و سنتی یکی از فاز های قدیمی اندیشه محسوب می شود که بافت کاملا تجاری دارد و به دلیل شلوغی این فاز تقاضا کننده کمتری دارد.
اگه دنبال این هستید که کسب و کاری در اندیشه راه بندازید و دنبال خونه نقلی هستید حتما این فاز مناسب شماست،و از همه مهمتر یکی از شهرک های که در این فاز قراردارد شهرک مریم اندیشه می باشد اگر شناختی نسبت به این شهرک ندارید حتما مقاله شهرک مریم اندیشه بخوانید

شهر جدید اندیشه فاز یک

فاز 2 اندیشه کجاست؟

فاز دو اندیشه در غربی ترین نقطه اندیشه و استان تهران قرار دارد و همچنین کوچک ترین و کم جمعیت ترین فاز شهر اندیشه هم محسوب میشود و بافت این فاز هم عمدتا ویلایی های یک طبقه بوده که این روزها شهرداری مجوز ساخت 3الی 4طبقه رو به ویلایی ها داده تا به نوسازی شهر کمک کرده باشه.
فاز دو اندیشه در قسمتی از خودش چندیش مجتمع مسکونی داره که عمر این مجتمع ها هم خیلی زیاد هست و اگر کسی دنبال آپارتمان نوساز در فازدو باشه میتونه در شهرک های راه آهن و کوثر خرید خونه خودش رو انجام بده چون در این شهرک های تازه تاسیس خلا های این فاز کاملا برطرف شده و انواع آپارتمان با متراژ های مختلف رو میتونید توی شهرک های راه آهن و شهرک کوثر پیدا کنید.

فاز سه اندیشه کجاست؟

فاز3 اندیشه به واسطه قرار گرفتن ادارات دولتی از جمله شرکت عمران، شهرداری اندیشه، مخابرات، اداره آب، کلانتری، شورای شهر، شعب بانکها و دیگر امکانات مهم شهر از جمله پارک ها و فضاهای سبز، پاساژهای مهم و قدیمی، و ورزشگاه های متعدد در این فاز مرکزیت شهر اندیشه قرار گرفته است.
این فاز با داشتن خیابان های زیبا و خاص وخونه های لوکس در محله های ویلایی نشین تبدیل به برند اندیشه شده است و زیبایی خیابون ها و کوچه ها به قدری چشم نواز شدن که موجب سرمایه گذاری و سکونت ثروتمندان و هنرمندان به این شهر شده است.
این فاز در ابتدا تاسیس 4500 قطعه ویلایی و مابقی به صورت آپارتمان بوده و پس گذشت زمان و افزایش جمعیت شهرک صدف و محله فرهنگیان به شرق و غرب فاز3 شهراندیشه اضافه شدن و وسعت و تراکم این فاز دستخوش تغییر قرار گرفت.

اگر می خواهید بیشتر راجب فاز سه اندیشه بدانید مقاله دانستنی های فاز سه اندیشه را مطالعه کنید

ویلایی در اندیشه

ویلایی های فاز 4 اندیشه

فاز چهار اندیشه رو باید به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم کنیم. در قسمت شرقی که با جاده شهریار _کرج مرز داره عمدتا ویلایی های 105متری، 135 متری و ویلایی هایی مشابه فاز3.،همچنین آپارتمان های قدیمی با نماهای اجری که توسط ارگان ها و نهادهای مختلف به کارمندان و کارگران خودشون مانند فاز 3 واگذار شده اند، مشاهده میکنید و بافت ضلع غربی کاملا متفاوت هست و همه خونه ها به صورت مجتمعی و آپارتمانی با تراکم بالا و همچنین سال ساخت پایین که باعث شده فاز 4 نسبت به بقیه فازهای اندیشه دارای آپارتمان های نوساز بیشتری باشه و برعکس فاز3 و ضلع شرقی فاز4 که واحد ها تعاونی ساز و متراژ مشخصی داشتند، در این فاز آپارتمان های شخصی ساز با متراژهای مختلف پیدا بشه و کسانی که علاقه به خونه های بزرگ ویا نقلی نوساز دارن به این سمت اندیشه کشیده بشن.
در فاز 4 اندیشه مثل فاز3 مردم برای خرید به پاساژها و بازارهای محله ای مراجعه میکنند. بزرگ ترین و معروف ترین بازار اندیشه بازار ایرانی اسلامی هست که در فاز4 قرار داره که در قلب فاز 4 ساخته شده و پاساژهای متنوع دیگه هم مثل پاساژ ارغوان، پاساژ خودنگاه، مجموعه غذاخوری لکسون و…
در این فاز قرار دارن که باعث بیشتر شدن رفاه حال مردم شدن. به طور خلاصه فاز4 دارای ویلایی های قدیمی و لوکس، واحد های قدیمی و تعاونی ساز، مرکز خرید های متنوع و امکانات رفاهی زیادی مثل فاز3 داره و تنها تفاوتی که این فاز با فاز3 داره اینه که تنوع متراژی و خونه های نوساز و شخصی ساز توی اینجا بیشتر هست.

ویلایی فاز 4 اندیشه
فاز 4 اندیشه شهریار

فاز 5 شهر جدید اندیشه

فاز5 اندیشه در شمالی ترین نقطه شهر اندیشه قرار داره و ترکیبی از بافت قدیمی ویلایی و آپارتمان و بافت جدید و نوساز رو داره که بین اینها 10سال اختلاف بوده یعنی اینکه خونه ها یا خیلی قدیمی و یا خیلی بکر و نوساز هستن.
فاز5 اندیشه پس از سالها بن بست بودن و بی رونق موندن با امکاناتی مانند، پلیس پیشگیری، یگان ویژه امداد، آتشنشانی، بازار روز، بوستان مجهز، شهر ورزش و مجموعه ورزشی در کنار پرورژه هایی که در دست احداث قرار داره به یکباره مورد اقبال مردم و سازنده ها قرار گرفت و سرعت افزایش جمعیت و رشد خونه های اون بالا گرفت.
با هزینه هایی که ای روزها شهرداری در داخل این فاز و همچنین آینده ای که فاز 6 اندیشه که در مجاورت این فاز قرار داره برای رشد هرچه بیشتر این فاز خیلی کمک خواهد کرد. اگه دنبال ویلایی های نوسازو آسانسوردار و آپارتمان های متنوع از نظر متراژی و قیمتی میگردین حتما فاز5 رو انتخاب کنید.

ویلایی  فاز 4 اندیشه

فاز 6 اندیشه کرج

فاز 6 اندیشه مزو عجیب ترین سرمایه گذاری ها محسوب میشه چه چون به دلیل وصعت زیادی که فاز 6 اندیشه داره و معارض بودن ارگان هایی چون کمیته امداد و بنیاد مستضعفین بر مقدار زیادی از املاک فاز شیش باعث شده پس سالهای سال شهرداری نتونه کوچکترین عملیات عمرانی داخل این فاز به اجرا برسونه.
البته فاز 6 زمین های زیادی هم داره که مالک شخصی داره و بالغ بر 1000 قطعه زمین سند دار با مالکیت شخصی هم داره که سالهاست منتظر دیدن آینده ملکشون توی فاز6 اندیشه هستند. این روز اخبار زیادی از شروع پروژه فاز6 زده میشه که ماهم منتظریم ببینیم چقدر واقعیت داره.
برای سرمایه گذاری در فاز 6 باید منتظر آینده بود تا اخبار اطلاعات جدید بهمون برسه و از آینده اون فاز زودتر از بقیه باخبر بشیم.

1 دیدگاه

  1. احسان محققی
    30 آگوست 2021
    | پاسخ
    | پاسخ

    یکی از فاز هایی که من خیلی علاقه دارم برای سکونت انتخاب کنم فاز سه اندیشه است که ویلایی های لوکس داره

ارسال دیدگاه