حل مشکل مسکن1400

19 نوامبر 2021
0 دیدگاه
عکس هوایی در اندیشه

علی نیکزاد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر به استان یزد گفت: از طریق اختیارات و اعتبارات ملی مشکل استان‌ها را حل می‌کنیم.
او با بیان اینکه هدف ما در این سفر‌ها مداخله در استان‌ها نیست، تصریح کردند: با توجه به زمین‌هایی که دیدم و تجربه‌هایی که داشته ایم در این سفر‌ها بیشتر دنبال این هستیم از طریق اعتبارات و اختیارات ملی مشکل مسکن و باز آفرینی شهری را در استان‌ها رفع کنیم.
ایشان گفتند: مجلس قانون مترقی جهش تولید مسکن را مصوب کرده است و طبق این قانون ۳۶۰ هزار میلیارد تومان با سود مصوب شورای پول و اعتبار باید تسهیلات دراختیار بخش مسکن قرار بگیرد.

نیکزاد با بیان اینکه یکی از پیگیری‌های ویژه رئیس جمهور موضوع مسکن است، افزود: امروز بازدید‌های زیادی را داشتیم که یکی از این‌ها الحاق زمین‌هایی است که می‌شود از طریق شورای راه و شهرسازی و شورای توسعه و برنامه ریزی استان الحاق شود و بنیاد مسکن و اداره کل راه و شهرسازی این کار‌ها را پیش ببرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: از بودجه هزار و ۲۲۷ هزار میلیارد تومانی که دربودجه سال ۱۴۰۰ درمجلس شورای اسلامی تصویب شده است فقط ده درصد آن دراستانهاست و بقیه به صورت ملی دراختیار سازمان‌ها و وزارت خانه‌ها قرار میگیرد.

او با اشاره به بازدید از اورژانس بیمارستان تفت نیز گفت: کار‌ها درتفت بسیار خوب پیش رفته است و اعتبار لازم اختصاص یابد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این سفر از بازآفرینی شهری حضور هم دارند گفت: در میبد و تفت پروژه‌ها و سازه‌های ارزشمندی وجود دارد که بسیار تاریخی و کهن است، اما نبود اعتبارات سبب از بین رفتن آنهاست که پیگیری خواهد شد.

نیکزاد خاطرنشان کرد: درموضوع بزرگراه تفت و ابرکوه – سرمق استان فارس هم که دو اصلاح هندسی توسط شرکت ساخت و توسعه زیربنایی حمل ونقل کشور باید انجام گیرد قول دادند یکی از این زیرساخت‌ها را شروع کنند.

او با اشاره به مشکل ۱۶ کشاورز روستای حسینی تفت هم گفت: درروستای حسینی تفت ۱۶ نفر از کشاورزان درسنوات گذشته زمین را گرفتند و تبدیل به گلخانه و … کردند که قانون می‌گوید بدون درنظر گرفتن ارزش افزوده می‌توانند به قیمت کارشناسی روز با کاربری کشاورزی زمین‌ها را واگذار کنند که برای انجام آن کمک خواهیم کرد.

او با اظهار خرسندی از بازدید از بیت آیت الله حائری موسس حوزه علمیه قم درمیبد هم گفت:توفیق ویژه و خاص حاصل شد بیایم و زادگاه آیت الله حائری را زیارت کنیم که اساتید بزرگی در این مکان کودکان ۵ ساله را تحویل و درفعالیت‌های قرآنی آن‌ها را تربیت و بعنوان حافظ کل قرآن به جامعه تحویل می‌دهند که برای هزینه جاری آین محل هم کمک خواهیم کرد.

نیکزاد با اشاره به روند کند نهضت ملی مسکن از بعد واگذاری زمین‌ها و ارائه تسهیلات از سوی بانک‌هایی که متعهد شدند گفت: با پی گیری که رئیس جمهور دارند با افزایش تسهیلات شورای مسکن که تشکیل می‌دهند، تکلیف کردند که باید بانک‌ها بدهند.

او تصریح کرد:آمدن ما از بعد نظارتی است و در اجرا دخالت نمی‌کنیم، اما حق مجلس است که بیاییم در میدان ببینیم آنچه که برای رفاه و آسایش مردم مصوب کردیم اگر تفاق نیفتاده است قطعا این جایگاه نظارتی را اعمال کنیم.

او با اشاره به بحران آب استان یزد هم گفت:نباید این چنین اتفاقاتی بیافتد و امروز وزارت نیرو همراه ما نبودند و وزیر نیرو درزمان رای اعتمادش هم به مباحث آب یزد و چهارمحال بختیاری و اصفهان اشراف کامل دارد.

ارسال دیدگاه